Yasin Suresi 51,ve 52,ayet


Yasin Suresi 51,ve 52,ayet

yasin suresi 51. ve 52. ayetinde buyrulur ki?51 - Sûr'a üfürülmüştür, bir de ne baksınlar kabirlerinden Rablerine doğru akın ediyorlar. 52 - Onlar: "Eyvah başımıza gelenlere! Mezarımızdan bizi kim kaldırdı? O Rahmân'ın vaad buyurduğu işte bu imiş. Gönderilen peygamberler de doğru söylemişler" derler. sorum şu insan kafir yada Müslüman ölünce zaten kabirdeyken ( HATTA BELKİ ÖLDÜĞÜ ANDA ) anlamıyormu gerçeği Kİ ( ALLAH ve peygamber gerçeğin)BİZİ KİM DİRİLTTİ DİYORLAR ZATEN SURA ÜFLENİNCEYE KADAR ANLAMIYORLARMI KÜFÜRDE OLDUKLARINI? VE KAFİR OLANLAR KABİR AZABI GÖRMYORLARMIKİ VAY BAŞIMIZA GELENLERE DİYE ŞAŞIRIP SANKİ AZAP GÖRMEMİŞLER, GERÇEKTEN HABERSİZMİŞLER VE KABİRDE RAHATLAMIŞ GİBİ TEPKİ GÖSTERİYORLAR?

<< Geri Dön | NURAY BİLGE, 26.07.2014 Tarihinde Sordu | 3.260 Defa Okundu
Cevap Ekleyin
İsminiz :
Cevabınız :
İnsanmısınız ? :
Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
Gönderin :

2 Cevap Yazıldı "Yasin Suresi 51,ve 52,ayet"

tarıkcan
07.08.2017
gardaşım; bundan önceki bi ayette diyorki inkar edenler kim bizi öldükten sonra diriltecekmiş kurumuş kemiklere can verecekmiş diyerek o haşr olunacağımız günü inkar etmişler..bu ayet onların başına gelecek olanı ve en önemlisi gerçekten haşr olunacağımız günü haber vermektedir.kabir azabı görseler bile o güne yani haşr gününe inanan inanmayan herkes şaşıra bilir çünki olağan üstü bişey ancak ve ancak bizi yaradanın yapabileceği ve kimsenin yapamayacağı birşey..o güne kadar kim bi ölünün dirildiğini gördü ki..

Ankaralı Yusuf
24.04.2017
Demek ki kabir azabı görmüyorlar.Görselerdi kabirde zaten azab gördük derlerdi. Neden kalkınca bu kadar şaşırıyorlar sanıyorsunuz? Çünkü hiç bir azaba uğramış olduklarından olması ihtimalini neden düşünmüyorsunuz?
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

Yasin Suresi, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Temmuz - 2018